UzayHaberleri

Jeff Bezos’un roketi uzay yolculugˆunda arızalandı! #Shorts

Jeff Bezos’un roketi uzay yolculugˆunda arızalandı! #Shorts Şimdi izleyeceğiniz görüntüler bu sabah yapılan bir roket fırlatmasında kaydedildi. Jeff Bezos’un Blue Origin uzay şirketine ait New Sheppard roketinin booster’ında fırlatmadan 64 saniye sonra beklenmedik bir arıza meydana geldi. Ve çok kısa bir süre sonra üst tarafta insanları taşımak üzere tasarlanmış kapsül otomatik olarak boosterdan itildi. Neyse ki bu kez içinde insanları değil, uzayda denemeler yapmak için bazı yükleri taşıyordu. Olay yerden yaklaşık 8500 metre yükseklikte ve roket yukarı yönlü saatte 1120 km hızla giderken gerçekleşti. Böyle bir hızdayken bile kapsülün çok daha hızlı bir şekilde itilebilmesi kurtarma manevrasını başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmesi sevindirici. Yayının timecode’larına ve orada gösterilen hızlara bakarak yaptığım hesaplamalara göre kapsülün içinde o sırada insanlar olsaydı 3 g’lik bir kuvvete maruz kalacaklardı ve paraşütle yumuşak iniş yapacaklardı. Bu astronotlar ve yarış arabası pilotları için normal ve hatta düşük saılabilecek bir g kuvveti. Fakat bu roketin uzay turizmi için hazırlandığını unutmamak lazım. Turist olarak böyle bir deneyim yaşamak ister miydiniz?

Astroloji tarihi, Burçların özellikleri, Astroloji ve kişilik, Astroloji ve aşk, Astroloji ve iş hayatı, Astroloji ve sağlık, Astroloji ve finans, Astroloji ve yolculuk, Astroloji ve medya, Astroloji ve sanat, Astroloji ve tarot, Astroloji ve numeroloji, Astroloji ve feng shui, Astroloji ve mitoloji, Astroloji ve psikoloji, Astroloji ve felsefe, Astroloji ve din, Astroloji ve bilim, Astroloji ve astroloji ile ilgili yazarlar, Astroloji ve astroloji ile ilgili kitaplar, Astroloji ve astroloji ile ilgili filmler, Astroloji ve astroloji ile ilgili müzeler, Astroloji ve astroloji ile ilgili kurslar, Astroloji ve astroloji ile ilgili online kaynaklar, Astroloji ve astroloji ile ilgili dernekler, Astroloji ve astroloji ile ilgili ünlüler, Astroloji ve astroloji ile ilgili haberler ve güncellemeler, Astroloji ve astroloji ile ilgili bilimsel araştırmalar, Astroloji ve astroloji ile ilgili popüler kültür

110
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@astrolojihaberleri.com.tr

astrolojihaberleri.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları Youtube firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Haber Sitesi Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.