UzayHaberleri

Milyon dolarlık UZAY KALEMİ AG7

Milyon dolarlık UZAY KALEMİ AG7 Sadece teknoloji değil sanat, spor ve çevre konularında da sorumluluk alan Türkiye'nin lider kripto varlık işlem platformu Paribu’nun desteklediği değerler hakkında ayrıntılı bilgi için: (iş birliği) --- Şu hikayeyi kesin duymuşsunuzdur. Duymamışsanız da emin olun bir gün bir yerde mutlaka duyacaksınızdır... 60’lı yıllardaki soğuk uzay savaşı döneminde, NASA mühendisleri kalemlerin uzayda doğru düzgün çalışamayacağını fark ettiler. Astronotların uzayda yazı yazabilmesi için yıllarca çalıştılar, milyonlarca dolar para harcadılar. Ve nihayet yerçekimsiz ortamda kağıdın üzerine mürekkebini akıtabilecek çok özel bir kalem geliştirdiler. Fakat okyanusun diğer tarafındaki rakipleri Sovyetler Birliği, bu kadar emek ve para harcamak yerine çok daha basit bir çözüm ürettiler: Kozmonotlara kurşun kalem verdiler! Bu hikayenin anlatıldığı bir konuşmaya denk geldiğinizde, konuşmacı hikayeden çıkarılacak derslerle devam eder genellikle sözlerine... “Kulağını böyle göstermek yerine, şöyle de gösterebilirsin. Karmaşık problemleri ille de karmaşık yollardan çözmek gerekmez. Basitlik ve sadelik her zaman kazanır!” Çıkarılan bu dersler doğru olabilir, ancak anlatılan bu hikaye, sadece bir hikaye. Gerçek değil. İşin aslı hem daha ilginç hem de çok daha değerli bir ders veriyor bize. Herşeyden önce böyle bir kalem gerçekten var. İşte bu. Bu kalem gerçekten de 60’lı yıllarda 1 milyon dolar (günümüz parasıyla 8.6 milyon dolar) harcanarak geliştirildi. Üzerinde kalemin model numarası AG7 şeklinde işlenmiş. AG - Anti Gravity kelimelerinin kısaltması yani anti kütleçekimi ya da yerçekimsiz. 7 sayısıysa bu kalemin uzayda ilk kullanıldığı görev olan Apollo 7’den geliyor. Bu görevin 9. gününde Lunar modülün içinde çekilen şu fotoğrafta Astronot Walter Cunningham’ın elinde onu uzayda ilk kez kullanılırken görebilirsiniz. Uzaydan yapılan ilk TV yayınlarından birinde bile gözüken bu kalem daha sonra pek çok TV dizisinde de yer aldı ve popüler kültürün bir parçası haline geldi. Seinfeld dizisinin “the Pen” adında tamamen bu kaleme ayrılmış bir bölümü var. --- Bu videoyu ve kanalımdaki diğer içerikleri nasıl hazırladığımı merak ediyorsanız: --- Videnun tam metni ve kullandığım kaynaklar:

Astroloji tarihi, Burçların özellikleri, Astroloji ve kişilik, Astroloji ve aşk, Astroloji ve iş hayatı, Astroloji ve sağlık, Astroloji ve finans, Astroloji ve yolculuk, Astroloji ve medya, Astroloji ve sanat, Astroloji ve tarot, Astroloji ve numeroloji, Astroloji ve feng shui, Astroloji ve mitoloji, Astroloji ve psikoloji, Astroloji ve felsefe, Astroloji ve din, Astroloji ve bilim, Astroloji ve astroloji ile ilgili yazarlar, Astroloji ve astroloji ile ilgili kitaplar, Astroloji ve astroloji ile ilgili filmler, Astroloji ve astroloji ile ilgili müzeler, Astroloji ve astroloji ile ilgili kurslar, Astroloji ve astroloji ile ilgili online kaynaklar, Astroloji ve astroloji ile ilgili dernekler, Astroloji ve astroloji ile ilgili ünlüler, Astroloji ve astroloji ile ilgili haberler ve güncellemeler, Astroloji ve astroloji ile ilgili bilimsel araştırmalar, Astroloji ve astroloji ile ilgili popüler kültür

96
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@astrolojihaberleri.com.tr

astrolojihaberleri.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları Youtube firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Haber Sitesi Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.